Evlerde ya da iş yerlerinde güvenlik sorunu herkesin şikayet etmekte olduğu bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi evinden ya da iş yerinden uzaktayken sürekli güvende mi diye düşünmekte ve bu da büyük bir sorun haline gelmektedir. Fakat günümüzde hırsızlık, soygun, gasp, yangın, gaz kaçağı gibi durumlar sadece kişi uzaktayken değil, evin içindeyken de yaşanabilmektedir. Bu durum da oldukça rahatsız edici bir konu olarak insanların sürekli aklında olan bir sorundur.

Hırsızlık, soygun, yangın, gaz kaçağı gibi birçok durumun önüne geçilebilmesi açısından çalışmalar ve geliştirmeler sonucu ortaya çıkan alarm sistemleri ile artık insanların içlerinin biraz daha rahatlaması sağlanmıştır. Çeşitli sensörlü ya da kameralı güvenlik sistemleri ile tehlike anında kişiye gelen bildirimlerin yanı sıra kameralı sistemlerle de, sistemin kurulduğu alan 7/24 izlenebilmektedir. Bu da insanların daha rahat ve güvenli yaşamaları konusunda oldukça büyük bir etki yaratmaktadır.

Bazı sistemlerde kullanılan haber verme üniteleri sayesinde bu haberler bir merkeze iletilmektedir. Bu merkezler 7/24 alarm haber alma merkezleridir. Cihaz tehlike anında bu merkezlere bildirim yapar ve merkezlere gelen bildirim doğrultusunda kişi aranır ve doğrulama yapılır. Doğrulama sonrasında kişinin kararına bağlı olarak olayın yaşanmakta olduğu mekana gerekli birimler yönlendirilerek sorunlar ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.  7/24 alarm haber alma merkezi, sistemden üç şekilde haber alabilmektedir. Sistem alarm sırasında ya telefon hattı ile ya internet hattı ile ya da GSM üzerinden alarm haber alma merkezine bildirimde bulunarak, gerekli işlemleri başlatmaktadır.

7/24 alarm haber alma merkezimiz ile olası herhangi bir problemde gerekiyorsa anında yetkililere haber vererek ve sizi bilgilendirerek güvenliğinizi sağlarız. Bu sayede başınıza gelebilecek her türlü olumsuz durumdan ya zarar görmeden ya da minimum zararla çıkmış olursunuz.