Güvenlik sistemleri evinizi veya iş yerlerinizi korumanız için geliştirilen birçok sistemi içinde barındırmaktadır. Can ve mal güvenliğinizi koruyabilmek için bu güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Güvenlik sistemleri içerisinde yer alan kamera sistemleriyle birçok sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Kamera sistemlerinden biri de kablosuz alarm sistemleri olarak göz önüne çıkmaktadır.

DSC Neutron Paradox  Kablosuz Sistemler Hakkında

Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Kablosuz alarm sistemleri ile soygun, hırsızlık, gasp, yangın gibi sorunlara önceden önlem alarak herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bu durumları olay anında bilgi alarak, sorunu gidermeye yönelik çözümler bulabilirsiniz. Kablosuz alarm sistemleri, güvenliği sağlamayı amaçlamakta olan, caydırıcı ve koruyucu özelliklere sahip alarm sistemleridir. Alarm sistemleri, farklı farklı türlerde ve ekipmanları ile kurulmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre farklı kapsamlarda tasarlanabilir ve kullanılabilir. Alarm sistemleri genellikle hırsızlık, yangın, acil sağlık ya da gaz kaçağı gibi temel tehdit unsuru oluşturan durumlardan ya da kazalardan insanları korumak amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca alarm izleme merkezleri, panik butonu ya da kamera kaydı gibi birçok farklı türdeki ek hizmetler ile de kişilerin panik anında ne yapacağını bilmemeleri durumunda müdahale etme şansı sunmaktadır.

Alarm sistemlerinin çalışma prensibi ise, alarmın kullanım amacına göre değişmektedir. Cihazın özelliklerine bağlı olarak değişen bu çalışma şartlarının tek bir ana şartı bulunmaktadır. Cihaz üzerindeki sensörler tehdit teşkil eden durumları algılayarak alarm sistemini devreye geçirmekte ve bununla beraber duruma hemen müdahale şansı sunmaktadır. Alarm sistemleri kullanım amaçlarına ve yerlerine göre farklılık gösterirken aynı zamanda kendi arasında da farklı türde alarm sistemleri bulunmaktadır.

Kablolu alarm sistemleri kurulurken, birçok kablo alarm sistemi ile sensörün bulunmakta olduğu cihaz arasında iletim sağlar, kablosuz alarm sistemlerinde cihaz ve alarm sistemi arasında kablo bağlantısı olmaksızın frekansla haberleşme sağlamaktadır. Bu da ekstra kablo çekme gibi masrafları ortadan kaldırmaktadır.